2020-03-23

CENA WIĄZARÓW DACHOWYCH OD CZEGO ZALEŻY?

Wiązary dachowe są najistotniejszym elementem konstrukcji dachu, ponieważ to one odpowiadają za utrzymanie obciążeń, jakim poddawany jest dach. Z tego względu powinny charakteryzować się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi i niewielką podatnością na temperaturę otoczenia.

Cena wiązarów dachowych będzie zależała od wielu czynników, które składają się na ogólną jakość elementów konstrukcyjnych. Przede wszystkim drewno wybrane do budowy powinno spełniać określone wymagania techniczne, dlatego ważne jest, by pochodziło z drzew iglastych. Jego zaletą jest duża wytrzymałość i dobry stosunek jakości do ceny.

Kolejną cechą wpływającą na koszt jest klasa drewna, czyli parametr przyznawany za wytrzymałość na ściskanie. Drewno stosowane przez PRODREW, posiada minimum klasę C24, co jest optymalnym wynikiem.

Na cenę wpływają również poszczególne etapy obróbki materiału na wiązary dachowe. W tym chociażby suszenie w specjalnych komorach, by zminimalizować wilgotność drewna poniżej 12%, dzięki czemu staje się wytrzymalsze nawet o 50%. Tak dobre parametry są nie do uzyskania w procesie naturalnego suszenia, co przekłada się na wyższy koszt materiału o tak dobrych właściwościach. Zmienną rzutującą na cenę jest również dokładność i głębokość impregnacji, od której zależy odporność na ogień i ataki różnych szkodników.

Produkcja wiązarów dachowych prefabrykowanych posiada jeszcze tę dodatkową zaletę, że powstają one w warunkach stałej kontroli, co daje pewność powtarzalności i wysokiej jakości elementów.

Prefabrykowane wiązary dachowe są powszechnie uważane za jedno z najtrwalszych rozwiązań, które w dodatku dzięki swoim licznym atutom nadają lepsze parametry całej konstrukcji budynku. Dlatego cena dachu wykonanego tą metodą jest bardzo atrakcyjna w stosunku do uzyskanej jakości.

PRODREW DACHY I DOMY

MASZ PYTANIA?
CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

ZADZWOŃ DO NAS

+48 661 259 588

LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

FORMULARZ KONTAKTOWY
Wszelkie prawa zastrzeżone © PRODREW 2022