2020-11-30

Bezpieczeństwo dachu a prefabrykowane wiązary kratowe

Bez wątpienia technologie stosowane obecnie w budownictwie osiągnęły bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Czy warto wobec tego szukać rozwiązań o jeszcze wyższych standardach?
Jeśli takie są dostępne – to zawsze warto. W przypadku konstrukcji dachu zastosowanie prefabrykowanych wiązarów wykonanych w technologii MiTek bezpośrednio przekłada się na większe bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników budynku. Jak to możliwe?
Odpowiada za to przede wszystkim technologia MiTek i łączenie elementów drewnianych za pomocą płytek kolczastych. Równomiernie przenoszą one obciążenia z jednego elementu na drugi, co daje niezmienną i przewidywaną wytrzymałość. Dodatkowo zastosowanie płytek kolczastych eliminuje problem koncentrowania się naprężeń, jak to ma miejsce w przypadku użycia tradycyjnych metod spajania, jak gwoździe czy klej.
Drugą istotną kwestią jest wilgotność drewna stosowanego do produkcji prefabrykowanych wiązarów dachowych. Dzięki suszeniu komorowemu jest ona utrzymana na bardzo niskim poziomie, co przekłada się na wytrzymałość. Gdy do budowy zostanie wykorzystane zbyt wilgotne drewno, schnięcie już w obrębie dachu generuje olbrzymie naprężenia, które mogą uszkodzić, a nawet zniszczyć strukturę sufitu.
Dzięki prefabrykowanym wiązarom kratowym cała konstrukcja dachu jest lżejsza, przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości i trwałości, czego efektem jest mniejsze obciążenie ścian nośnych. W rezultacie będą bardziej odporne na oddziaływania zewnętrzne.
Jak widać prefabrykowane wiązary dachowe podnoszą standard bezpieczeństwa i ogólnej jakości budynku w wielu istotnych kwestiach. Ponieważ dach ma nam służyć przez dziesięciolecia, warto wybrać najlepsze dostępne rozwiązanie konstrukcyjne. W razie pytań, firma PRODREW zaprasza do kontaktu.

PRODREW DACHY I DOMY

MASZ PYTANIA?
CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

ZADZWOŃ DO NAS

+48 661 259 588

LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

FORMULARZ KONTAKTOWY
Wszelkie prawa zastrzeżone © PRODREW 2022