2020-11-30

Prefabrykowane wiązary dachowe – fakty i mity cz. 3


Prefabrykowane wiązary dachowe uniemożliwiają stworzenie poddasza mieszkalnego
MIT: Prefabrykacja więźby dachowej nie ogranicza możliwości konstrukcyjnych. Nie tylko pozwala zrealizować efektowne projekty, ale także praktycznie wykorzystać przestrzeń, np. na poddasze mieszkalne. Prefabrykowane wiązary dachowe mają wręcz wiele związanych z tym zalet: nie ma potrzeby stawiania słupów, dzięki czemu powstaje duża otwarta przestrzeń, którą można swobodnie zagospodarować, łatwo można poprowadzić instalacje, a eliminacja stropu betonowego (gdy konstrukcję stropową stanowi pas dolny wiązara) zapewnia dodatkowe oszczędności.

Prefabrykowane wiązary dachowe to rozwiązanie ekologiczne
FAKT: W przypadku prefabrykowanych wiązarów dachowych korzyści odczuje nie tylko portfel klienta, ale także środowisko. Na etapie projektu należy przewidzieć obciążenia, którym poddawany będzie dach i dostosować ilość materiału, by z jednej strony zapewnić niezbędną wytrzymałość, a z drugiej „nie przesadzić”, co generuje zbędne koszty i może negatywnie odbić się na całej konstrukcji budynku. Taką optymalizację zapewnia dedykowany program Pamir. Dzięki jego obliczeniom oraz zautomatyzowanej produkcji wiązarów dachowych w specjalistycznym zakładzie, oszczędności materiału wynoszą od 20% do nawet 40%. Na plac budowy przyjeżdżają gotowe elementy, więc nie powstają tam odpady. Sumarycznie jest to mniej obciążające zarówno dla klienta, jak i środowiska.

Prefabrykacja to nowy standard w budownictwie.
FAKT: Obecnie nikt nie wyobraża sobie, by drzwi czy okna powstawały od podstaw na placu budowy. Podobne trendy obejmują coraz szerszy wachlarz innych procesów w budownictwie. Więźba dachowa nie jest wyjątkiem. Prefabrykacja wiązarów dachowych niesie ze sobą wiele zalet, które już dawno zostały docenione w krajach Zachodu, a i w Polsce stają się obowiązującym standardem.

PRODREW DACHY I DOMY

MASZ PYTANIA?
CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

ZADZWOŃ DO NAS

+48 661 259 588

LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

FORMULARZ KONTAKTOWY
Wszelkie prawa zastrzeżone © PRODREW 2022