2020-11-20

Prefabrykowane wiązary dachowe – fakty i mity cz. 2

Prefabrykowane wiązary dachowe to oszczędność czasu.

FAKT: Jedną z największych zalet prefabrykacji więźby dachowej jest właśnie oszczędność czasu. Wszystkie elementy powstają w specjalnym zakładzie produkcyjnym. Drewno docinane jest numerycznie sterowanymi piłami, na podstawie danych wprowadzonych do komputera, dzięki czemu proces przebiega sprawnie i pod ciągłym nadzorem jakości. Następnie pozostaje tylko transport gotowych wiązarów dachowych na plac budowy i montaż przez wyspecjalizowaną ekipę, który trwa zaledwie 1-2 dni. I już!

Prefabrykowane wiązary dachowe mocno ograniczają możliwości konstrukcyjne.

MIT: Ten rodzaj więźby dachowej świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku dachów dwu i wielospadowych, ale dedykowany dla prefabrykowanych wiązarów dachowych program Pamir pozwala wprowadzić dowolną geometrię więźby, by sprostać najróżniejszym wymaganiom i potrzebom naszych klientów. W rezultacie mogą powstać bardzo efektowne konstrukcje.

Prefabrykowane wiązary dachowe sprawiają, że konstrukcja jest wyjątkowo wytrzymała.
FAKT: Prefabrykowane elementy więźby dachowej w technologii MiTek łączone są za pomocą płytek kolczastych. To rewolucyjne rozwiązanie pozwoliło na eliminację zjawiska koncentracji naprężeń, do jakich dochodziło w przypadku wykorzystania innych materiałów spajających, jak klej czy gwoździe. Do tego należy dodać zaawansowanie programu Pamir, który analizuje wszystkie parametry wytrzymałościowe i optymalizuje konstrukcję dachu, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale bez przewymiarowienia, które generowałoby zbędne koszty. Prefabrykowane wiązary dachowe to gwarancja wytrzymałości i bezpieczeństwa.

PRODREW DACHY I DOMY

MASZ PYTANIA?
CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

ZADZWOŃ DO NAS

+48 661 259 588

LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

FORMULARZ KONTAKTOWY
Wszelkie prawa zastrzeżone © PRODREW 2022