2020-09-25

Dlaczego tak ważny jest dobry projekt więźby dachowej?


Nie trzeba nikomu mówić, że dobry projekt jest absolutną podstawą w budownictwie. Oczywiście błędy można w procesie budowy próbować naprawić, ale zawsze wiąże się to z poniesieniem dodatkowych kosztów i stratą czasu. Zwłaszcza w przypadku dachu, ta cena może być bardzo wysoka. Uchybienia projektu więźby dachowej bardzo trudno zrekompensować, a co ważniejsze – stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i wytrzymałości całej konstrukcji.

Dlatego wykonanie projektu dachu najlepiej powierzyć firmie specjalizującej się konkretnie w tym obszarze budownictwa, jak firma PRODREW. Korzystamy z oprogramowania inżynierskiego PAMIR. Zostało ono stworzone konkretnie z myślą o producentach prefabrykowanych wiązarów dachowych wykonywanych na licencji technologii MiTek.

Dach musi znosić wiele obciążeń – oprócz ciężaru własnego, na który składają się także warstwy ocieplenia i wykończenia, są to warunki atmosferyczne, które potrafią zaskoczyć. Dlatego obliczenia w projekcie muszą uwzględnić spory zapas wytrzymałości poszczególnych elementów więźby i ich połączeń. Ale nie musi się to wiązać z podwyższoną ceną wykonania dachu. To co czyni program Pamir tak wygodnym i wyjątkowym, jest punkt wyjścia, za jaki bierze on koszt konstrukcji więźby dachowej. Projekt pozwala na stworzenie dowolnej geometrii dachu, a przez dobranie odpowiednich rozwiązań pozwala na uniknięcie przewymiarowania czy niemiłych niespodzianek w trakcie montażu. Ostateczny koszt jest więc z góry znany, a wizualizacja efektu dostępna dla klienta.

Cały proces jest w dużej mierze zautomatyzowany, a przez to szybki i dokładny, ale jednocześnie pozwala na swobodę w modyfikowaniu wielu parametrów. Dzięki temu każdy projekt jest dobrany indywidualnie i możliwe jest wykonanie bardzo efektownych konstrukcji.

Wykonanie projektu więźby dachowej w dedykowanym programie pozwala na uniknięcie błędów konstrukcyjnych, które mogłyby wiele kosztować. Prefabrykacja wiązarów dachowych jest zaś gwarancją dokładności, jakości i szybkiego montażu. Budowę dachu warto powierzyć więc specjalistom, którzy zajmą się tym od a do z.

PRODREW DACHY I DOMY

MASZ PYTANIA?
CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

ZADZWOŃ DO NAS

+48 661 259 588

LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

FORMULARZ KONTAKTOWY
Wszelkie prawa zastrzeżone © PRODREW 2022