2020-09-07

Prefabrykowana więźba dachowa - budowa domu w duchu less waste

„Less waste” tłumaczy się najczęściej jako „mniej śmieci”, ale „waste” oznacza także marnotrawstwo. Uważamy, że „mniej marnotrawstwa” doskonale oddaje tę ideę. Wykiełkowała ona na gruncie rosnącej świadomości ekologicznej, zwłaszcza zwrócenia uwagi na to, że nasze codzienne decyzje mają realny wpływ na środowisko. A to staje się coraz mniej przyjazne nie tylko na skutek rosnącego zanieczyszczenia, ale również zmian klimatu.

Zmiany klimatu mają realny wpływ na branżę budowlaną. Nagłe porywy wiatru, gwałtowne opady deszczu i śniegu i inne ekstrema pogodowe sprawiają, że konieczne są zmiany w używanych technologiach i rozwój zupełnie nowych. Już na etapie projektu należy przewidzieć na jakie obciążenia narażona będzie konstrukcja, szczególnie dach. I jeszcze wziąć pod uwagę margines bezpieczeństwa, na wypadek wspomnianych nieoczekiwanych sytuacji.

Czy to znaczy, że musimy zużywać więcej materiału, by zbudować solidną więźbę dachową? Niekoniecznie. Jeśli zdecydujemy się zatrudnić przy budowie dachu firmę, która specjalizuje się w tego typu konstrukcjach (jak firma PRODREW) i korzysta przy tym z najnowocześniejszych rozwiązań, możemy nie tylko nie marnować niepotrzebnie materiału, a co za tym idzie – zaoszczędzić pieniądze, ale też osiągnąć lepszą jakość i bezpieczeństwo.

Tym najlepszym rozwiązaniem jest prefabrykowana więźba dachowa, dzięki swoim trzem filarom. Po pierwsze projekt – przygotowany w dedykowanym programie Pamir. Już na tym etapie obliczenia pozwalają na maksymalną optymalizację zużytego materiału przy zachowaniu najwyższej wytrzymałości. Po drugie prefabrykacja – czyli przygotowanie wszystkich elementów wiązarów dachowych w zakładzie, gdzie większość procesów jest zautomatyzowana i podlega ścisłej kontroli. Po trzecie – na placu budowy wykonywany jest jedynie błyskawiczny montaż gotowych wiązarów. Bez śmieci, bez bałaganu, bez marnowania.

Idea „less waste” jest dobra dla naszego środowiska, ale jak się okazuje - sprawdza się również w codziennym życiu. Dzięki temu powstają rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić nam czas i pieniądze.

PRODREW DACHY I DOMY

MASZ PYTANIA?
CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

ZADZWOŃ DO NAS

+48 661 259 588

LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

FORMULARZ KONTAKTOWY
Wszelkie prawa zastrzeżone © PRODREW 2022