2020-08-31

Zalety drewnianej konstrukcji dachowej

Zalety drewnianej konstrukcji dachowej

Drewno jako materiał konstrukcyjny, było wykorzystywane praktycznie od zarania dziejów człowieka, oczywiście wszędzie tam, gdzie było dostępne. Przez te setki lat zdołaliśmy zgromadzić pokaźną wiedzę i ogrom doświadczeń. W rezultacie nawet pojawienie się nowoczesnych materiałów nie wyparło drewnianej konstrukcji dachowej, a nawet więcej – wciąż jest ona rozwijana i modernizowana.

Obecnie najnowocześniejszą formą drewnianej konstrukcji dachowej są wiązary prefabrykowane. Podobnie jak nie do pomyślenia jest, by drzwi czy okna produkować na miejscu budowy, ale przywozi się je gotowe do montażu, tak samo może być z dachem. Elementy konstrukcyjne dachu przygotowywane są w specjalnym zakładzie. Jak można się domyślić, niesie to ze sobą wiele zalet.

Najpierw drewno poddawane jest wstępnej obróbce, m.in. suszone komorowo, dzięki czemu osiąga parametry wilgotności niemożliwe do uzyskania w procesie suszenia naturalnego. Jest także głęboko impregnowane, co uniemożliwia rozwój zarodników pleśni i grzybów. Po takim przygotowaniu drewno osiąga rewelacyjne parametry odporności, zarówno na czynniki biologiczne, jak i ogień. Następnie poszczególne elementy konstrukcji są przycinane przez numerycznie sterowane piły, na podstawie projektu wprowadzonego do komputera. Wszystko odbywa się pod stałą kontrolą jakości. Dzięki sterowaniu komputerowemu, elementy więźby dachowej są perfekcyjnie dopasowane i zgodne z projektem. Na miejscu budowy odbywa się wyłącznie montaż, przebiegający błyskawicznie, bo wszystko zostało wcześniej przygotowane.

Prefabrykowane wiązary dachowe stają się standardem, podobnie jak gotowe drzwi czy okna, gdyż jest to naturalny kierunek rozwoju w budownictwie. Niezmiennie natomiast drewno króluje jako materiał wykorzystywany do budowy dachu, ponieważ wciąż ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Tak więc drewniane prefabrykowane wiązary dachowe to obecnie najlepsze połączenie.

PRODREW DACHY I DOMY

MASZ PYTANIA?
CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

ZADZWOŃ DO NAS

+48 661 259 588

LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

FORMULARZ KONTAKTOWY
Wszelkie prawa zastrzeżone © PRODREW 2022