2020-08-14

Drewniane wiązary kratowe

Wiązary kratowe to inaczej prefabrykowana więźba dachowa. A dokładnie: więźba dachowa, która składa się z mniejszych fragmentów, zwanych wiązarami kratowymi (kratownicowymi), które są przygotowywane w specjalnym zakładzie i w gotowej formie przywożone i składane na miejscu budowy. Tego typu rozwiązanie wypiera (a na Zachodzie już wyparło) inne formy konstrukcji dachu, ponieważ pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na oddanie nieruchomości do użytku.

Najczęściej spotykanym materiałem, z którego zbudowane są wiązary dachowe jest drewno. Decyduje o tym z jednej strony wielowiekowa tradycja, która pozwoliła na zgromadzenie ogromnego doświadczenia pracy z tym konkretnie materiałem, a z drugiej – właściwości. Drewno charakteryzuje się bowiem niezwykle korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Zwłasza, gdy wykorzystuje się materiał wysokiej klasy. W firmie PRODREW wykorzystujemy drewno klasy przynajmniej C24. Dodatkowo jest ono suszone komorowo, co pozwala osiągnąć parametry wilgotności niemożliwe do uzyskania naturalnymi metodami suszenia oraz niweluje ryzyko pojawienia się zarodników pleśni czy grzybów. Głęboka impregnacja również zabezpiecza przed czynnikami biologicznymi, a także wzmacnia ochronę ogniową.

Kolejną zaletą prefabrykowanych wiązarów kratowych jest ich uniwersalność, co pozwala wykorzystać tę technologię na budynkach różnego typu. Wiązary kratowe pozwalają poza tym na dużą swobodę, dzięki czemu można realizować efektowne konstrukcje dachowe.
Prefabrykowana więźba dachowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja i solidność wykonania oraz czas – to druga, zaraz po jakości, najczęściej wymieniana przez naszych zadowolonych klientów zaleta wiązarów kratowych.

PRODREW DACHY I DOMY

MASZ PYTANIA?
CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

ZADZWOŃ DO NAS

+48 661 259 588

LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

FORMULARZ KONTAKTOWY
Wszelkie prawa zastrzeżone © PRODREW 2022