2020-07-14

Jak wyglądają prefabrykowane wiązary dachowe?


Dach to nie tylko wykończenie zewnętrzne, czyli konstrukcja nośna o określonej spadzistości, ale także wewnętrzne. Do najważniejszych elementów wykończenia wewnętrznego należą wiązary dachowe. Ich rola jest absolutnie kluczowa, ponieważ to one utrzymują ciężar samego dachu i wszystkiego, co na nim się znajdzie.

Czym zatem są wiązary dachowe? Najprościej mówiąc to podstawowe elementy nośne konstrukcji dachu, które mają za zadanie przenosić obciążenia pomiędzy nimi, a resztą budynku, np. ścianami nośnymi.
Charakterystycznym i podstawowym elementem wiązarów są pasy: górny i dolny. Pasy te są podparciem dla słupków i krzyżulców. Słupki to elementy pionowe, które bezpośrednio podpierają zewnętrzną konstrukcję dachu. Natomiast krzyżulce to elementy ukośne. Wszystkie one łączą się ze sobą w tak zwanych węzłach.

Technologia prefabrykacji MiTek pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów jakościowych wiązarów dachowych. Istotne jest to przede wszystkim dla węzłów, które ze względu na obciążenia, jakimi poddawany jest dach, muszą charakteryzować się idealną wytrzymałością. Wszystkie elementy przygotowywane są w zakładzie produkcyjnym w oparciu o obliczenia wykonane w oprogramowaniu projektowym PAMIR. Dzięki temu osiągnięte zostaje perfekcyjne dopasowanie poszczególnych fragmentów wiązarów dachowych, a całość procesu przebiega pod ścisłą kontrolą.

W technologii MiTek do łączenia więźby dachowej używa się specjalnych płytek kolczastych. Za pomocą wielotonowych pras wtłacza się je bezpośrednio w zetknięte ze sobą elementy drewniane. Płytki kolczaste dają dużą swobodę kształtowania połaci dachowej, przy jednoczesnym zagwarantowaniu precyzji i wytrzymałości konstrukcji.
Prefabrykacja wiązarów dachowych to dopracowana technologia, dzięki której zyskujemy nie tylko najwyższą jakość wykonania, ale także możliwość realizacji efektownego projektu aranżacyjnego dachu każdego budynku.

PRODREW DACHY I DOMY

MASZ PYTANIA?
CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

ZADZWOŃ DO NAS

+48 661 259 588

LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

FORMULARZ KONTAKTOWY
Wszelkie prawa zastrzeżone © PRODREW 2022