2020-06-04

CZYM SĄ WIĄZARY PREFABRYKOWANE?

Prefabrykacja w budownictwie to technologia, która pozwala na wytwarzanie dużych elementów poza miejscem budowy. Wynika ona nie tylko z nieustannego postępu technologicznego, ale również dążenia do redukcji kosztów i czasu, uproszczenia procesów oraz kontroli jakości.
Podobnie, jak na budowę przywozi się gotowe okna i drzwi, tak coraz większą popularnością cieszą się prefabrykowane wiązary. Powstają one w zamkniętym zakładzie produkcyjnym, pod ścisłą kontrolą wykwalifikowanych specjalistów, co gwarantuje całkowitą powtarzalność wymiarów i zgodność z projektem. PRODREW stosuje jedno z najbardziej kompleksowych rozwiązań w budownictwie, jakim jest technologia prefabrykatów MiTek.
Jak wykonywane są wiązary prefabrykowane? Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu dokonywane są dokładne obliczenia projektowe. Następnie sterowane numerycznie piły poprzeczne precyzyjnie wycinają elementy konstrukcji. Po głębokiej impregnacji montuje się je w gotowe wiązary.
Konstrukcja dachu w oparciu o wiązary prefabrykowane jest powszechna w Europie Zachodniej, a w Polsce zyskuje coraz większą popularność dzięki swoim licznym zaletom. Zastosowanie gotowych elementów ogranicza pracę na budowie wyłącznie do ich montażu. Oznacza to oszczędność czasu i uniezależnienie od pogody. Prefabrykacja wiązarów pozwala też na podniesienie precyzji wymiarowej i jakości (np. suszenie w komorze niweluje ryzyko pojawienia się zarodków grzybów i pleśni). Związane jest z tym również mniejsze zużycie tarcicy, co pozwala na zoptymalizowanie kosztów.
Technologia prefabrykacji w swoim czasie dokonała prawdziwej rewolucji w budownictwie, nic więc dziwnego, że również wiązary prefabrykowane zdobywają obecnie taką popularność.

PRODREW DACHY I DOMY

MASZ PYTANIA?
CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

ZADZWOŃ DO NAS

+48 661 259 588

LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

FORMULARZ KONTAKTOWY
Wszelkie prawa zastrzeżone © PRODREW 2022