2020-05-25

Kiedy wybrać prefabrykowane wiązary dachowe?

Prefabrykowane elementy konstrukcyjne zdobyły tak dużą popularność, że w końcu stały się wyznacznikiem standardu. Podobnie dzieje się w przypadku prefabrykowanych wiązarów dachowych. Kiedy wobec tego zdecydować się na tego typu konstrukcję dachu?

Gdy liczy się czas. Prefabrykacja zakłada, że wszystkie elementy wiązarów dachowych powstają w zakładzie produkcyjnym. Znacząco upraszcza to cały proces konstrukcji dachu. Gotowe wiązary dachowe wystarczy zmontować na miejscu budowy. Zajmuje się tym doskonale przeszkolona ekipa, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu sprawnie realizuje kolejne etapy. Szybkie tempo budowy dachu pozwala też uniezależnić się od warunków pogodowych. W dodatku na miejscu konstrukcji znajdują się jedynie niezbędne elementy, co niweluje problem odpadów i ich późniejszej utylizacji.

Gdy liczy się jakość. W zakładzie drewno jest suszone komorowo, dzięki czemu uzyskuje parametry wilgotności, które są nie do osiągnięcia w toku innych metod suszenia. Uniemożliwia to rozwój grzybów i pleśni oraz znacząco zwiększa wytrzymałość materiału. Drewno konstrukcyjne jest też strugane z każdej strony, a krawędzie poddawane są fazowaniu, bardzo zwiększając w ten sposób odporność ogniową. Poszczególne części wiązarów dachowych przycinane są numerycznymi piłami na podstawie obliczeń wykonanych w oprogramowaniu Pamir, co gwarantuje powtarzalność i idealne dopasowanie. Ponadto firma PRODREW posiada certyfikaty na każdy element użyty do konstrukcji dachu, od drewna, przez płytki, po gwoździe do okuć ciesielskich.
Gdy liczy się efekt. Prefabrykowana więźba dachowa sprawdzi się tak samo dobrze w przypadku domu jednorodzinnego, jak i obiektu handlowego lub sportowego. Dzięki temu, że zapewniają dużą swobodę konstrukcyjną, dają możliwość utworzenia wyjątkowo efektownego projektu aranżacyjnego dachu.

Prefabrykowane wiązary dachowe to oszczędność czasu (i co za tym idzie kosztów), najwyższa jakość i gwarantowany efekt. Jeśli zależy nam na tych trzech kryteriach, prefabrykowane wiązary dachowe to właściwy wybór.

PRODREW DACHY I DOMY

MASZ PYTANIA?
CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

ZADZWOŃ DO NAS

+48 661 259 588

LUB SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

FORMULARZ KONTAKTOWY
Wszelkie prawa zastrzeżone © PRODREW 2022